Dünyanın En Zor Mantık Sorusu Ve Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar
ayda birim diger eger enerji hadi haiz helal isletme istanbul üniversitesi kiz arkadas kolay gelsin matematik mehmet olgun pragmatist sinav soru yazar yilmaz Dünyanın En Zor Mantık Sorusu Ve Cevabı 40 Ayağım 40 Kolum 40 Gözüm 40 Bacağım Var Ben Neyim dünyanın en zor zeka sorusu ve cevabı dünyanın en ..

Dünyanın En Zor 2 Sorusu (bilene Harbi Helal)

ParayLa Alınamayan Tek Şey Nedir?

40 Kolum 40 Ayağım 40 Gözüm 40 Burnum Var Ben Neyim??

Hadi KoLay GeLsin.

Dünyanın En İlginç Matematik Sorusu Ve Cevabı..

Matematik sinav sorusu / gercektir. sonuna kadar okuyun.
Soru, Istanbul Üniversitesi Isletme Fakültesinin Isletme Matematigi kitabindan gerçek bir alintidir. Hiç dokunulmadan ve yorumsuz sekliyle verilmistir:
Kitap Adi : Isletme Matematigi
Yazar : Prof. Dr. Müh. Yilmaz Tulunay
Sayfa: 173 Soru : Amerika’ya lisansüstü çalismalar yapmak üzere giden Mehmet, iki kiz arkadas edinmistir. Bunlar Mary ve Nancy’dir. Mehmet’e
göre;
a-) Mary olgun bir kizdir ve klasiklerden zevk almaktadir. Böyle bir yerde
onunla 3 saat birlikte olmak 12 dolara mal olmaktadir. Diger taraftan
Nancy daha çok popüler eglenceleri yeglemektedir. Onunla böyle bir yerde 3
saat birlikte olmanin maliyeti de 8 dolardir.
b-) Mehmet’in bütçesi gönül islerine ancak ayda 48 dolar ayirmasina olanak vermektedir.
Ayrica, derslerinin ve
çalisma kosullarinin agir olusundan dolayi, kiz
arkadaslarina en fazla ayda 18 saatliksüre ve 40.000 kalorilik enerji ayirabilmektedir.
c-) Mary ile her bulusmasinda 5.000 kalori enerji harcayan Mehmet,Nancy
için bunun iki katini harcamaktadir. Eger Mehmet’in Mary ile bulusmaktan
bekledigi mutlulugu 6 birim ve Nancy ile bulusmaktan bekledigi mutlulugun
da 5 birim oldugunu biliyorsak, mutlulugunu maksimize etmek isteyen Mehmet’in sosyal yasamini nasil planlamasi gerekecektir?

Cevabı MÜTHİŞ ya.. :D

Dünyanın En Zor Sorusu Buymuş:=}

Pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip olan nedir?
hadi bulun bakiyim:Dben bulamadımm….

Dünyanın En Zor Sorusu

3 kişi düşünün…

Para Birleştirip radyo almaya gidiyorlar.Radyo 30 ytl hepsi onar YTL koyup Radyoyu alıp gidiyorlar. Fakat sonra tezgahtar radyonun indirime girdiğini ve
25 YTL ye düştüğünü hatırlıyor. Çırağına 5 ytl verip para üstünü iade etmesini
istiyor. Çırak 5 YTL yi 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp 2 ytl yi cebine atıyor ve 3 YTL yi 3 kişi arasında bölüştürüyor.Böylece radyoyu 9 liraya almış oluyorlar.

Şimdi : 9×3=27 çırakda cebine 2 YTL attı 27+2=29

Peki Geriye kalan 1 YTL ye ne oldu..

Etiketler:dünyanın en zor zeka sorusu ve cevabı dünyanın en zor mantık sorusu ve cevabı 40 ayağım 40 kolum 40 gözüm 40 bacağım var ben neyim dünyada para ile satın alınamayacak tek şey nedir dünyada parayla alınamayan tek şey nedir dünyanın en zor sorusunu çöz kısa ve zor sorular dünyanın en zor sorusunun cevabı dünyanın en zor zeka sorusunun cevabı dünyanın en zor 2. mantık sorusu dünyanın en zor 5 bilmecesi cevabı zor sorular 40 ayağım 40 kolum 40 gözüm 40 bacağım var dünyanın en kısa ve zor sorusu dünyanın en zor kısa sorusu dünyanın en zor tek bilmecesi dünyanın en zor matematik sorusu nedir dünyanın en zor tek sorusu dünyanın en zor tek bir bilmece 40 ayağım 40 kolum 40 gözüm 40 bacağım var ben neyim bilmecesinin cevabı
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Mantıksal pozitivizm: Mantıksal pozitivizm, Viyana Çevresi olarak adlandılan filozofların felsefi düşünüş sistemlerini adlandırır.
Mantıku't-Tayr: Mantıku't-Tayr (Farsça: منطق‌الطیر Kuşların Diliyle veya Kuş Dili) İranlı sufi şair Ferîdüddîn-i Attâr tarafından kaleme alınmış bir manzum eserdir. Eserde Gazali'nin XII. yüzyılda yazdığı Risaletü't-tayr adlı eserden yararlanılmıştır. Ali Şîr Nevaî, Attar'ın eserine nazire olarak Lisânü't-Tayr eserini kaleme almıştır.
Mantıksal bağlantı kontrolu (LLC): Logical Link Control bilgisayar ağında, IEEE standart ailesindeki OSI Referans modelinde bulunan Data Link Layer(Veri iletim katmanı)'ın alt katmanıdır.LLC çeşitli ağ protokolleri için çok bağlantılı multipoint ağların bir arada tutulmasını ve aynı ortam üzerinden veri akışını gerçekleştirmek için çoklama (multiplexing) ve akış kontrol(flow control) mekanizmaları sağlar.
Mantıksal kapı: Mantıksal kapılar (ingl. gate) Dijital teknik te belirli Boole cebiri mantıksal opretörleri girişlerine uygulandığı taktirde, uygun mantıksal sonuçlar üretirler.

Yorumlar

 1. hakan der ki

  Saçma bir ytl filan yok ortada zaten çocuk 25 liraya alıyor 2 ytl cebine koydu 3 ytl yide 3 kişiye paylastirdi etti 30 tl radyoyu 29 a filam aldığı yok

 2. der ki

  Burada 2 ile toplanmiyo 3 tl ile toplaniyo cunku zaten o iki lira, kasadaki paraylan cocugun cebine attigi paranin tplaminin icindedir.
  25 tl kasada kalan para, 2 tl cocugun cebine attigi para,3 tl uc cocuga verilen para
  Yani= 25+2+3=30 TL yapıyo.
  Yani ortan 1 tl para kaybolmuyo,bu sorunun bir aldatmacasi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir